06. 05. 2024 Aktuality

Poděkovat mamince se sluší a patří nejen když má svátek

Teď je ale o důvod víc! Den matek se oficiálně slaví druhou květnovou neděli po celém světě od roku 1914. Kořeny tohoto dne sahají ale daleko do historie, neboť maminky byly uctívány od nepaměti. V antické řecké a římské kultuře byly pořádány festivaly zasvěcené bohyním mateřství, jako byla například Rhea v Řecku nebo Cybele v Římě. Moderní podoba Dne matek se začala formovat v 19. století v Anglii a Spojených státech. První oficiální Den matek byl slaven v Graftonu, Západní Virginii, v roce 1908, nicméně v roce 1914 podepsal americký prezident Woodrow Wilson prohlášení, kterým se druhá neděle v květnu stala oficiálním dnem k oslavě matek v USA. Postupně se tento svátek rozšířil i do dalších zemí a stal se jedním z nejpopulárnějších svátků slavených po celém světě. Svou popularitu a místo v kalendáři má i v naší kotlině.

Je to krásná příležitost pamatovat na všechny úžasné maminky a vyzdvihnout jejich obětavost a lásku, kterou nám poskytují. Pro překvapení i Vaší maminky jsme si připravili novinku…

Mini tartaletky s hruškovou náplní

Vyzkoušejte kombinaci lahodného lineckého korpusu z pšeničné mouky a vajec, jemného pudinkovo-tvarohového krému a svěží hruškové náplně s 70 % podílem hrušek. Tato netradiční kombinace rozhodně potěší všechny milovníky dezertů. Máte chuť vyzkoušet? Tak se zastavte do našich podnikových prodejen od 9.5.2024 a nezapomeňte na nedělní oslavu všech maminek. Se zákuskem a kytičkou totiž neuděláte chybu!

Mini tartaletky s hruškovou náplní

A jak slavíte den matek vy? Napište nám!
Vaše Pekárny NOPEK

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho, prosím :)

Jsme tu pro vás již od roku 1991

Čas utíká tak rychle, že než se nadějeme, uběhlo již 25 let našeho podnikání. Teprve s odstupem doby si uvědomuji u jakých zásadních změn jsme byli přítomni a jak nám tyto změny ovlivnily život. Prožili jsme nadšení, radost z úspěchů, ale i zklamání a také tvrdý konkurenční boj vedený ne vždy férovými prostředky. Takový už je život a já se pokusím v krátkosti se ohlédnout, vzpomínat a připomenout historii firmy.

Zobrazit celou historii