19. 04. 2024 Aktuality

Historie

Mezinárodní Den Země je slaven 22. dubna již od roku 1970. Tehdy vznikl jako reakce na rostoucí obavy z environmentálního znečištění a hrozící ekologické krize. Od té doby je slaven ve více než 190 zemích světa.

Tento den má za cíl připomenout světu nutnost péče o naši planetu a enviromentální podmínky. Spousta měst a obcí při této příležitost pořádá různé tematické akce se zaměřením právě na udržitelnost, třídění odpadu a ekosystém. Tento den není tedy jen oslava, ale zároveň příležitost k vzdělávání a osvětě veřejnosti o environmentálních problémech a způsobech, jak i jednotlivec může přispět k ochraně naší planety.

Symbolika

Symbolika tohoto dne je nesmírně důležitá pro celou naši společnost, a tak jsme si i my pro Vás připravili malou pozornost ve formě lineckého kolečka a glazovaného perníčku s tematickým potiskem. Najdete je ve všech našich prodejnách v pondělí 22.4.2024.

Den Země ve Vysokém Mýtě

Město Vysoké Mýto ke Dni Země pořádá v pátek 26. dubna veřejnou akci s podtitulem „Komu se nelení, tomu se zelení.“ Na vysokomýtském na náměstí Přemysla Otakara II. můžete navštívit různé stánky, tvořivé upcyklační dílničky či Kujebazar, kde můžete nakoupit i prodat pokojové květiny, semínka a trvalky. Součástí bude zelená poradna, kde vám zahradníci technických služeb rádi zodpoví zvídavé dotazy. Své výpěstky budou na Dnu Země nabízet i profesionální zahradníci a pěstitelé.

V rámci této akce můžete v naší prodejně Nopek (taktéž na náměstí Přemysla Otakara II 186, Vysoké Mýto) po celý pracovní týden zakoupit naše linecká kolečka a glazované pernčíky s tematickým potiskem ke Dni Země.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

 

Mezinárodní Den Země - linecké kolečko

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho, prosím :)

Poptejte nezávazně produkt na některé z našich podnikových prodejen. Ozveme se vám.

Jsme tu pro vás již od roku 1991

Čas utíká tak rychle, že než se nadějeme, uběhlo již 25 let našeho podnikání. Teprve s odstupem doby si uvědomuji u jakých zásadních změn jsme byli přítomni a jak nám tyto změny ovlivnily život. Prožili jsme nadšení, radost z úspěchů, ale i zklamání a také tvrdý konkurenční boj vedený ne vždy férovými prostředky. Takový už je život a já se pokusím v krátkosti se ohlédnout, vzpomínat a připomenout historii firmy.

Zobrazit celou historii

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude společnost NOPEK, a.s. IČO: 15030075, se sídlem náměstí Pod kaštany 727, 566 01 Vysoké Mýto zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.