21. 03. 2024 Velikonoce

Ráno se časněji rozednívá, večer přichází pomaleji. První jarní úplněk už byl a čerstvý vzduch s příchutí jara už je mezi námi. Není na co čekat. Jsou tu Velikonoce!

Velikonoce se nesou ve znamení nových začátků a obnovy, jsou plné tradic a dobrot, které k těmto svátkům neodmyslitelně patří. Ať už jste příznivcem tradičního pečiva spjatým s Velikonoci, modernista, který rád dává tradicím novodobý kabát nebo dokonce netradičně sladíte, během Velikonoce si v Pekárnách NOPEK přijde každý na své.

Pusťme se do příprav společně, ať je i toto sváteční období plné radosti!

Tradiční Velikonoce

Znáte význam všech tradičních velikonočních pokrmů? Pojďme se na pár z nich podívat!

Mazanec

Věděli jste například, že mazanec je tradiční pokrm na bílou sobotu? Mazanec je historickým tradičním velikonočním pokrmem a symbolizuje nový život. Naši pekaři a pekařky pro vás připravili hned několik druhů mazanců, a to mazanec s rozinkami i bez nich, dále mazanec s rozinkami a mandlemi a pro fajnšmekry i mazanec máslový.

Mazanec

Jídáš

Kynutý zamotaný jidáš na zelený čtvrtek má také svou symboliku, traduje se, že má zajistit konzumentům zdraví a ochranu. Tak si pro něj přijďte, ať jste zdraví po celý rok.

Velikonoční beránek

Dalším neodmyslitelným symbolem Velikonoc je beránek. A proč, ptáte se? Beránek podle křesťanské víry přináší odpuštění hříchů světu. Zvyk pečení a konzumace beránka spojuje náboženský symbol s každodenním životem a stravováním. My jsme si proto pro Vás připravili hned několik druhů beránka, a to ve čtyřech různých gramážích, třech druzích těst, s polevou nebo bez, s mašličkou nebo bez ní. Zkrátka, je z čeho vybírat.

Piškotový velikonoční beránek

Moderní Velikonoce

V neposlední řadě nemůžeme opomenout naše cukráře a cukrářky, kteří pro Vás nachystali moderní pojetí Velikonoc. Pokud rádi objevujete nové chutě a technologie, připravili jsme si pro Vás potištěné dortíky s příchutí mascarpone, barevné makronky a také linecká i perníková vajíčka.

Potištěné velikonoční makronky

Proč potištěné? Díky naší technologii potravinářského tisku jsme pro vás vytvořili krásné velikonoční motivy, které zaujmou kdejakého koledníka a potěší každou ratolest.

Potištěné velikonoční cukroví

Moderní pojetí symboliky přináší také šlehačkový zákusek s borůvkami ve tvaru vejce. Vejce jako takové symbolizuje ve vztahu k Velikonocům nový život a vzkříšení.

Velikonoční zákusek - vajíčko s borůvkami

Slané Velikonoce

Pokud zrovna nejste na sladké a těšili jste se na konec postní doby, nezoufejte! I Vás potěšíme nabídkou našich baget, vek, rohlíků a dalšího drobného pečiva. Nabízíme pro Vás veku v mnoha velikostech, aby chlebíčky na Vašem stole byly pro malou i velkou společnost. Dalšími výrobky přesně pro Vás jsou kornbageta, chiaspitz, cereální nebo luštěninový rohlík na jednohubky. I k těmto lahůdkám by se dala přirovnat symbolika kruhu, který s Velikonoci a jarem velmi úzce souvisí. Reprezentuje koloběh života, přírodní cyklus a obnovu. Zároveň během svátků se členové rodiny schází k rodinnému kruhu a je tedy ideální příležitost se sejít u dobrého jídla.

Kornbageta

Řada Diana

Pokud je vám lépe bez klasického cukru, nabízíme právě Vám výrobky slazené fruktózou v naší řadě Diana. A co že je ta fruktóza? Je to přírodní cukr vyskytující se v ovoci, medu a některé zelenině. Jeho výhodou je nižší glykemický index oproti glukóze, tudíž nemá tak dramatický vliv na hladinu cukru v krvi. Ve velikonoční nabídce najdete například ořechového beránka a mazanec.

A kde naše výrobky nakoupit?

Kompletní nabídku najdete v našich podnikových prodejnách, ale lze si také objednat předem.

Vybrané produkty pak můžete zakoupit u našich partnerů:

  • Albert,
  • Kaufland,
  • Konzum,
  • Jednota,
  • Qanto,
  • Kubík,
  • Hruška
  • a dalších drobných odběratelů.

Ať už budete trávit svátky jakkoli, přejeme Vám je především pohodové a plné všeho dobrého!

Těšíme se na Vaši návštěvu!
Vaše Pekárny NOPEK

Velikonoční leták Nopek

Pro zvětšení klikněte na obrázek…

Velikonoční leták - první strana

Velikonoční leták - druhá strana

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho, prosím :)

Jsme tu pro vás již od roku 1991

Čas utíká tak rychle, že než se nadějeme, uběhlo již 25 let našeho podnikání. Teprve s odstupem doby si uvědomuji u jakých zásadních změn jsme byli přítomni a jak nám tyto změny ovlivnily život. Prožili jsme nadšení, radost z úspěchů, ale i zklamání a také tvrdý konkurenční boj vedený ne vždy férovými prostředky. Takový už je život a já se pokusím v krátkosti se ohlédnout, vzpomínat a připomenout historii firmy.

Zobrazit celou historii