06. 03. 2024 Aktuality

Čtveřice dortíků MDŽ

I pro letošní MDŽ jsme přichystali nabídku lahodných dortíků s potiskem květin, které potěší oko i chuť každé ženy. Seženete je v našich prodejnách Nopek od středy do pátku, tedy od 6. do 8. břežna 2024.

Dortíky Nopek - Mezinárodní den žen

Historie MDŽ

Historie Mezinárodního dne žen sahá do počátků 20. století. Poprvé byl ve Spojených státech zorganizován Národní den žen socialistickým hnutím 28. února roku 1909. Rok poté bylo Mezinárodní ženskou konferencí navrhnuto slavit mezinárodní den žen. 19. března roku 1911 se uskutečnil první MDŽ v některých evropských zemích. Datum 8. března se zapsal do historie díky Petrohradské demonstraci demonstrace žen pod heslem pod heslem „Chléb a mír“, jež měla v Rusku za výsledek volební právo žen. Jako svátek uznaný Organizací spojených národů byl uznán až roku 1977, nicméně v České republice je tento svátek významným dnem až od roku 2004. Za ty roky se stal tento den mezinárodní oslavou žen, kterou doprovází mnoho událostí, aktivit, kampaní, které stále řeší aktuální témata, na která je potřeba upozornit a nezapomenout.

A proč že je tento den významným?

Mezinárodní den žen je globální událost věnovaná oslavě sociálních, ekonomických, politických a kulturních úspěchů žen. Tento den zároveň připomíná boj za rovnost pohlaví a práva žen a také upozorňuje na otázky týkající se reprodukce a násilí.

Tradice dávat ženě karafiát, se kterým má možná tento den spoustu z vás spojený, vznikla jako odkaz na událost v USA během roku 1908, kdy se konala demonstrace žen za lepší pracovní podmínky a volební právo. V roce 1909 si jako připomínku protestů ženy oblékly bílé šaty a nesly modré karafiáty, jakožto symbol lásky, míru a rovnosti. Symbolika bílých rób a modrých karafiátů přetrvala v symbolickém pojetí, nicméně každá kultura si oblečení či květinu přizpůsobila svým tradicím a klimatickým podmínkám.

A co je lepší než květina? Květina, co se dá sníst!

Květiny stále slouží k vyjádření respektu, uznání a podpory žen ve světě. A co je lepší než květina? Květina, co se dá sníst! Přesně na tuto příležitost jsme si pro Vás připravili lahodné dortíky s potiskem květin, které potěší každou ženu! Dortíky jsou připravovány naší cukrárnou s použitím kvalitních surovin pro maximální chuťový a estetický zážitek.

Přejeme Vám krásný Mezinárodní den žen.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho, prosím :)

Jsme tu pro vás již od roku 1991

Čas utíká tak rychle, že než se nadějeme, uběhlo již 25 let našeho podnikání. Teprve s odstupem doby si uvědomuji u jakých zásadních změn jsme byli přítomni a jak nám tyto změny ovlivnily život. Prožili jsme nadšení, radost z úspěchů, ale i zklamání a také tvrdý konkurenční boj vedený ne vždy férovými prostředky. Takový už je život a já se pokusím v krátkosti se ohlédnout, vzpomínat a připomenout historii firmy.

Zobrazit celou historii