22. 11. 2023 Mikuláš

Svátek svatého Mikuláše se blíží a stejně jako v minulých letech jsme pro vás připravili speciální nabídku tematicky zaměřených dobrot.

Co jsme pro vás letos připravili?

  • Čert s tmavou polevou (indiánek) - obj. č. 8716
  • Makronka (červený čertík) - obj. č. 8583
  • Dortík s příchutí mascarpone (Mikuláš, čert, anděl) - obj. č. 8061
  • Čert kynutý - obj. č. 2858
  • Perníček glazovaný (Mikuláš) - obj. č. 5534
  • Linecký koláček - obj. č. 4923
  • Perníkový čertík - obj. č. 5525

Kde mikulášské dobroty seženete?

Trvanlivé dobroty (perníky a linecké kolečko) seženete od 20. listopadu v našich podnikových prodejnách Nopek. Zbylé produkty s kratší trvanlivostí seženete tamtéž od 30. listopadu.

Pokud chcete mít jistotu, že se na Vás dostane, tak si můžete mikulášskou nabídku v našich prodejnách s předstihem předobjednat.

Mikulášskou nabídku bude možné zakoupit také u našich vybraných velkoobchodních partnerů jako jsou např. prodejny Konzum, Qanto, Jednoty, Kubík a Hruška.

Věděli jste, že…

Tradice spojená s čertem a Mikulášem má kořeny v českých a středoevropských zemích a sahá až do středověku. Mikuláš je postava inspirovaná historickým světcem svatým Mikulášem, biskupem z Myry, který žil ve 4. století. Svatý Mikuláš byl znám pro svou štědrost a péči o chudé a potřebné.

Ve středověké Evropě byl den svatého Mikuláše slaven 6. prosince. V českých zemích se během tohoto dne konaly různé oslavy a lidé věřili, že svatý Mikuláš chodí po domech a rozdává dětem dárky. Ovšem s časem se k tomu začaly přidávat další postavy, tedy čert a anděl.

Čert byl představován jako postava, která trestá nezbedné děti a nese s sebou pytel nebo koš, ve kterém má „trestné“ dary, často v podobě uhlí. Čert je takovým kontrastem k dobrotivému Mikuláši a má za úkol vychovávat děti k poslušnosti.

Anděl naopak symbolizuje dobro a je druhým kontrastem k čertovi. Tradičně byl přítomen společně s Mikulášem a pomáhal mu v díle dobra a odměňování hodných dětí.

Tato tradice je dodnes oblíbená a tvoří nedílnou součást předvánočních oslav ve středoevropských zemích, včetně České republiky.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho, prosím :)

Poptejte nezávazně produkt na některé z našich podnikových prodejen. Ozveme se vám.

Jsme tu pro vás již od roku 1991

Čas utíká tak rychle, že než se nadějeme, uběhlo již 25 let našeho podnikání. Teprve s odstupem doby si uvědomuji u jakých zásadních změn jsme byli přítomni a jak nám tyto změny ovlivnily život. Prožili jsme nadšení, radost z úspěchů, ale i zklamání a také tvrdý konkurenční boj vedený ne vždy férovými prostředky. Takový už je život a já se pokusím v krátkosti se ohlédnout, vzpomínat a připomenout historii firmy.

Zobrazit celou historii

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude společnost NOPEK, a.s. IČO: 15030075, se sídlem Náměstí Pod Kaštany 727, 566 01 Vysoké Mýto zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.