01. 12. 2020 Vánoce

Věděli jste, že „Mikuláš a čerti“ patří mezi české tradice již od 13. století? Mikuláš sice slaví svátek až 6. prosince, ale zvykem je, že dárky dětem naděluje již večer 5. prosince. Společně s Mikulášem chodí za dětmi také čert, který symbolizuje zlo a anděl, který zase zastupuje dobro.

Jak návštěva této trojice probíhá?

Mikuláš je postava moudrá a klidná a měl by děti ujistit, že i když nebyly úplně celý rok hodné, tak si je čert do pekla neodnese. Nejdřív je ovšem vyzpovídá a zjistí, jestli byly děti hodné. Poté požádá dítko, aby odříkalo básničku a obdaruje ho drobnou odměnou. Zatímco Mikuláš dítko zpovídá, tak čert „straší“ a anděl ho uklidňuje :)

Čím děti obdarovat?

Narozdí od Vánoc se dětem nedávají nijak hodnotné dary. Stačí různé pamlsky, ovoce a drobnosti, které dítě potěší a může se tak ještě více těšit na Vánoce.

Jedním z těch drobných dárků může být třeba náš čert, jehož základ je „sněhový indián“ postavený na piškotovém bufleru. Vaše dítko tak může s radostí slupnout čerta, který ho chvilku předtím strašil. A proč nemáme v nabídce také zbylé dvě postavy? To je jednoduché, představte si, že by vaše dítko jedlo anděla s Mikulášem… :)

Kde čerty koupíte? No přece v našich podnikových prodejnách…

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho, prosím :)

Poptejte nezávazně produkt na některé z našich podnikových prodejen. Ozveme se vám.

Jsme tu pro vás již od roku 1991

Čas utíká tak rychle, že než se nadějeme, uběhlo již 25 let našeho podnikání. Teprve s odstupem doby si uvědomuji u jakých zásadních změn jsme byli přítomni a jak nám tyto změny ovlivnily život. Prožili jsme nadšení, radost z úspěchů, ale i zklamání a také tvrdý konkurenční boj vedený ne vždy férovými prostředky. Takový už je život a já se pokusím v krátkosti se ohlédnout, vzpomínat a připomenout historii firmy.

Zobrazit celou historii

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude společnost NOPEK, a.s. IČO: 15030075, se sídlem Náměstí Pod Kaštany 727, 566 01 Vysoké Mýto zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.