25. 10. 2020 Aktuality

Co slavíme?

Jak jistě víte, tak středa 28. října bude sváteční. Den vzniku samostatného československého státu byl prohlášen státním svátkem již 14. října v roce 1919 Národním shromážděním. Od té doby si každoročně 28. října připomínáme jako Den vzniku samostatného Československa. Tento státní svátek v České republice slavíme i po oddělení od Slovenské republiky, ke kterému došlo 1. ledna 1993. Slovensko po rozdělení na rozdíl od Česka tento den jako státní svátek už neslaví.

Abyste měli informace kompletní, tak je třeba zmínit, že prvním prezidentem nového státu byl tehdy jmenován Tomáš Garrigue Masaryk a prvním premiérem Karel Kramář.

A teď si pojďme sepsat pár tipů na to, jak si tento sváteční den a zároveň den pracovního volna zpříjemnit.

Dobrá snídaně je základ

Chleba nebo rohlíky? To je všem jasné. Pokud máte ale radši něco sladšího, tak si můžete dát něco z toho, čemu naši pekaři odborně říkají jemné pečivo. Pod tímto pojmem jsou schovány koláče, šátečky, štrůdlíky a mnoho dalších typů pečiva s náplní či bez. K tomu kávu, čaj nebo kakao. Podle toho, co máte nejraději.

Sváteční procházka a mlsání?

Sváteční odpledne si přímo říká o sváteční procházku na čerstvém vzduchu a následném posezení u něčeho dobrého. A když nevyjde počasí? Nikdo netvrdí, že se před mlsáním musíte procházet… :)

Pro odpolední mlsání pro vás máme také pár tipů. V naší nabídce si totiž můžete vybrat ze široké nabídky dobrot, které na našem webu najdete rozdělené do následujících skupin:

  • zákusky,
  • malé zákusky,
  • dortové zákusky.

Vybírat také můžete z našeho trvanlivého pečiva, kde najdete různé typy lineckého a čajového pečiva a také mnoho druhů cukrářských výrobků či polotovarů. Můžete si tedy koupit jak hotové dobroty nebo si nakoupit polotovary (např. listové těsto nebo různé korpusy) a něco si doma vyrobit.

A co děti?

Vajíčkové muchomůrky

Abyste si trochu odpočinuli, tak je potřeba děti trochu unavit. Pokud se neunaví na procházce, tak je můžete zabavit například při výrobě vajíčkových muchomůrek, které můžete poté doplnit naším pečivem. Recept na vajíčkové muchomůrky najdete zde.

Mlsná modelína

A pokud nezaberou muchomůrky, tak určitě zabere hra s naší mlsnou modelínou. Z té si mohou modelovat postavičky, domečky nebo cokoliv, co dětská fantazie vymyslí. Jen si dejte pozor, aby všechno nesnědly. Přece jen se jedná o cukrářský výrobek a to by potom vaše děti byly asi chvíli neunavitelné.

Tak co, těšíte se na tento den volna? Není nad to, odpočinout si v polovině týdne… :)

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho, prosím :)

Poptejte nezávazně produkt na některé z našich podnikových prodejen. Ozveme se vám.

Jsme tu pro vás již od roku 1991

Čas utíká tak rychle, že než se nadějeme, uběhlo již 25 let našeho podnikání. Teprve s odstupem doby si uvědomuji u jakých zásadních změn jsme byli přítomni a jak nám tyto změny ovlivnily život. Prožili jsme nadšení, radost z úspěchů, ale i zklamání a také tvrdý konkurenční boj vedený ne vždy férovými prostředky. Takový už je život a já se pokusím v krátkosti se ohlédnout, vzpomínat a připomenout historii firmy.

Zobrazit celou historii

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude společnost NOPEK, a.s. IČO: 15030075, se sídlem Náměstí Pod Kaštany 727, 566 01 Vysoké Mýto zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.