26. 03. 2018 Velikonoce

Končí postní období a začínají Velikonoce, svátky jara, s nimiž je spojeno mnoho symbolů a lidových tradic. Zvykem ve většině domácností je uctít příbuzné, návštěvy i koledníky dobrým jídlem. Také my v pekárnách Nopek chceme být součástí slavnostní atmosféry svátků jara a připravili jsme pro vás skvělou nabídku našich výrobků. Alespoň některý z nich by neměl chybět na vaší velikonoční tabuli.

Máte rádi mazanec?

Začneme vás lákat tím, co k Velikonocům neodmyslitelně patří, totiž mazancem. Stejně jako vánoční menu si mnozí z nás neumějí představit bez vánočky, takovým symbolem jarních svátků je právě mazanec. Hospodyňky dříve pekly mazance vždy na Bílou sobotu a podle toho, pro koho bylo toto sladké pečivo určeno, se dokonce lišilo jeho složení - pro čeládku bývalo obyčejné kynuté těsto, pro panstvo a návštěvy přibyly v těstu rozinky a mandle.

Dnes už nemusíme hledět na majetkové vrstvy a každý si u nás vybere pouze podle své chuti. Naši pekaři pro vás připravili hned několik druhů mazanců - obyčejný bez přísad, mazanec pouze s rozinkami, dále s rozinkami i mandlemi a pro fajnšmekry i máslové.

A co takový beránek?

Kromě mazance je velikonočním symbolem také sladký beránek. Pečeme pro vás více druhů, a to ve čtyřech různých gramážích (neboli velikostech). Vybírat můžete mezi beránkem s tmavou či bílou polevou z biskupského těsta, máme i beránky z třeného těsta, je libo s polevou či cukrovaný, a také nechybí beránek Diana. Nejenom pro potěšení dětí jsou určeni malí biskupští beránci se sladkou mašličkou na krku.

Máme také velikonoční linecké koláčky

Také lineckým koláčkům a oválkům se dostalo velikonočního image: uprostřed si nesou vykrojené králíčky, kuřátka a beránky. A jsme-li u kuřátek, především malým mlsalům se budou jistě líbit zákusky s tmavou a žlutou polevou v podobě kuřátek, uvnitř bříšek mají slaďoučkou a rozplývající se bílou náplň.

A dortíky…

Naši cukráři neopomněli vajíčko - další ze symbolů Velikonoc, symbol nového života. Přetvořili ho v dortík s malinovou náplní a světlou šlehačkou. Už samozřejmostí pro nás je, že vyrábíme řadu čerstvých zákusků, korpusů či lineckého pečiva, které se také hodí na velikonoční stůl.

Vyznavače slaného potěšíme voňavými vekami (máme i veku s chia semínky) vhodnými pro výrobu domácích chlebíčků, kornbagety či cereální rohlíky zase vybízejí k přípravě jednohubek či chuťovek o trošku větších.

Prostě: přijďte si vybrat do některé z našich prodejen. Chceme být součástí vašich Velikonoc. Chuť Velikonoc, to je Nopek.

Velikonoční nabídka

Stáhněte si náš leták s velikonoční nabídkou produktů – Nopek - chuť Velikonoc (PDF - 1,8 MB).

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho, prosím :)

Poptejte nezávazně produkt na některé z našich podnikových prodejen. Ozveme se vám.

Jsme tu pro vás již od roku 1991

Čas utíká tak rychle, že než se nadějeme, uběhlo již 25 let našeho podnikání. Teprve s odstupem doby si uvědomuji u jakých zásadních změn jsme byli přítomni a jak nám tyto změny ovlivnily život. Prožili jsme nadšení, radost z úspěchů, ale i zklamání a také tvrdý konkurenční boj vedený ne vždy férovými prostředky. Takový už je život a já se pokusím v krátkosti se ohlédnout, vzpomínat a připomenout historii firmy.

Zobrazit celou historii

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude společnost NOPEK, a.s. IČO: 15030075, se sídlem Náměstí Pod Kaštany 727, 566 01 Vysoké Mýto zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.