28. 01. 2018 Aktuality

Na konci roku 2017 jste si v příloze deníku MF Dnes mohli přečíst článek o naší firmě. Zde je jeho celé znění:

Vůně. Obrovský výběr. Dokonalá chuť. Čerstvost. Poctivost. Barvy. Tradice.

To vše je Nopek, firma rodinného typu, mistr mezi pekaři. Prodejnu, obchůdek i sebemenší stánek s pečivem od Nopku poznáte zdaleka… Přiláká vás totiž právě ta znamenitá vůně.

Jak to vlastně začalo?

 

Před šestadvaceti lety založil firmu dnes sedmdesátiletý Bohumil Štanglica, absolvent Střední průmyslové školy potravinářské v Pardubicích. Praxi získával v Pražských pekárnách, posléze Východočeských pekárnách ve Vysokém Mýtě, kde prošel několika pozicemi od technického vedoucího po zástupce ředitele a ředitele. V roce 1991 založil vlastní firmu Nopek, jíž se od roku 1992, kdy opustil funkci ředitele vysokomýtských pekáren, plně věnoval. Zkušenosti sbíral i v zahraničí, pod jeho vedením Nopek získal řadu ocenění na domácích i zahraničních soutěžích. V oboru Bohumil Štanglica pracoval a pracuje celý svůj život a právě on vdechl firmě Nopek život, ukázal směr, stvořil její tvář. Nyní se vedení firmy věnují Štanglicovi synové Bohumil, Petr a Tomáš.

Původní společnost s ručením omezeným se v roce 2006 transformovala na akciovou společnost. V současnosti má kolem 390 zaměstnanců, nabízí na 620 druhů výrobků, ročně jich upeče a vyrobí zhruba 12 tisíc tun! Pečivo si můžou zákazníci koupit na více než 2200 místech, a to od severní části Královéhradeckého kraje po Boskovice, na Vysočině a také v Praze. Čerstvé pečivo se denně peče v pěti pekárnách v Pardubickém kraji (Vysoké Mýto, Svitavy, Hrušová, Moravská Třebová a Lanškroun) a jedné v Královéhradeckém kraji (Hořice).

V roce 2000 získala firma certifikát systému kvality od společnosti BVQI. Nopek byl první pekařskou firmou u nás, která získala certifikováný systém HACCP, který zabezpečuje zdravotní a hygienickou nezávadnost výrobků. Špičkovou kvalitu jednotlivých etap výroby potvrzují každoroční audity certifikační společnosti Burea Veritas Certification. Už tradičně se Nopek zúčastňuje například soutěže Chléb roku, kterou pořádá Svaz pekařů a cukrářů ČR. I letos se podařilo pekařům z Nopku obhájit obrovský úspěch, když v kategoriích Konzumní chléb a Chléb bez hranic získali hodnocení chléb vynikající kvality roku 2017. Za úspěchem nejenom v této, ale i v jiných soutěžích stojí poctivá a usilovná práce pekařů.

Nopek je aktivním členem Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů ČR a rovněž družstva ČEMPEK se sídlem v Jihlavě - toto sdružení šesti společností uplatňuje společnou marketingovou politiku a nákup surovin.

„Uběhlo 26 let našeho podnikání. Teprve s odstupem si uvědomuji, u jak zásadních změn jsme byli přítomni a jak nám ovlivnily život. Prožili jsme nadšení, radost z úspěchů, ale i zklamání a také tvrdý konkurenční boj, vedený ne vždy férovými prostředky,“ vzpomíná zakladatel firmy Bohumil Štanglica. Připomíná, že společnost stále investuje do nových technologií a rozvoje jednotlivých provozoven, od počátku firmy to bylo více než 200 milionů korun. „Přejeme si a snažíme se o to, aby byla firma vnímána jako spolehlivý a solidní obchodní partner, který dodává kvalitní výrobky. Takto chceme získávat spokojené zákazníky,“ říká Bohumil Štanglica. A jedním dechem dodává, že firma nezapomíná na své pracovníky: „Jde nám o to, aby naši zaměstnanci byli spokojeni, získali vztah k firmě a byli skutečnými profesionály, na něž je spolehnutí.“

Sortiment je přepestrý, na 620 druhů různých výrobků hovoří samo za sebe. Nopek peče běžné pečivo, ale i to s chia semínky, slunečnicí, špaldou, škvarky. Čas vám ušetří chléb na topinky či chlebová miska na horkou polévku nebo guláš i bulka hamburger. Na své si přijdou milovníci sladkého: oči až přecházejí nad výběrem koblih, koláčů, listových šátečků s náplněmi, bábovičkami, muffinky a vánočkami…

Nedílnou součástí sortimentu jsou cukrářské výrobky. Vynikající zákusky drobné i rozměrnější, dortové zákusky i samotné dorty, v Nopku vám připraví vše, co si budete přát. Vyrábějí zákusky a dorty tradiční, ale i méně známé až netradiční - upečou zkrátka podle vašeho přání a třeba i nákresu.

Na speciální záležitosti, například svatby, jsou v Nopku odborníci. Nabídnou, doporučí, nechají ochutnat, ale vždy se snaží vyhovět přáním svatebčanů. Prioritou totiž je, aby zákazníci byli spokojeni s perfektní prací cukrářů a pekařů a aby zákusky a dorty přispěly ke krásné svatbě.

Svěží a sladké, vláčné a slané. Pečivo a cukroví od Nopku je takové, jaké má být. Chuť. Vůně. Poctivost. To je Nopek.

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho, prosím :)

Poptejte nezávazně produkt na některé z našich podnikových prodejen. Ozveme se vám.

Jsme tu pro vás již od roku 1991

Čas utíká tak rychle, že než se nadějeme, uběhlo již 25 let našeho podnikání. Teprve s odstupem doby si uvědomuji u jakých zásadních změn jsme byli přítomni a jak nám tyto změny ovlivnily život. Prožili jsme nadšení, radost z úspěchů, ale i zklamání a také tvrdý konkurenční boj vedený ne vždy férovými prostředky. Takový už je život a já se pokusím v krátkosti se ohlédnout, vzpomínat a připomenout historii firmy.

Zobrazit celou historii

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude společnost NOPEK, a.s. IČO: 15030075, se sídlem náměstí Pod kaštany 727, 566 01 Vysoké Mýto zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.