25. 08. 2017 Recepty

Hranolky s kečupem, párek v rohlíku ani čokoláda, to vážně nejsou vhodné svačiny pro vaše školáky. Kluci a holčičky se každým dnem vrátí do školních lavic, kde budou vydávat spoustu energie k opakování staršího učiva a k pochopení a zapamatování nového. A aby mohla vaše dítka vydávat energii při učení, musejí ji přece předtím nabrat - ze správných zdrojů.

Snídaně je důležitá, svačina neméně!

Možná o velké přestávce, když děti ve třídě rozbalují boxy a pytlíky s jídlem, jsou populárnější ti spolužáci, kteří mají už zmíněnou čokoládu nebo chipsy. Ale svému dítěti tímto jídlem opravdu neprospějete. Asi uspokojíte jeho mlsný jazýček, jeho tělo však bude volat po úplně jiných zdrojích energie.

Ano, není jednoduché vymýšlet každý den originální svačinu, která uspokojí chutě vašeho školáčka a zároveň vyhoví pravidlům zdravého stravování. My vám s tím pomůžeme, máme pro vás totiž několik tipů.

Co by tedy mohla obsahovat správná svačina?

Správná svačina by měla obsahovat dobré sacharidy, kvalitní bílkoviny a také vitaminy, tedy ovoce či zeleninu. Tedy konkrétně: správná svačina do školy by se měla skládat z pečiva (lépe celozrnného, se semínky), kvalitního tuku, pak přidáte šunku, kvalitní plátkový sýr (ten "mazací" tavený je už méně vhodný, zato sýry typu žervé nebo lučina jsou v pohodě), domácí tvarohovou pomazánku ochucenou bylinkami, pomazánku z domácích vajíček, může být i jogurt nebo tvarohový dezert. Chybět by neměla zelenina nebo ovoce.

Takže: co konkrétně tedy ráno zabalit do svačinové krabičky, aktuálně s obrázkem princezen, mimoňů, růžových myší Minnie, aut, spidermanů nebo Ledového království?

  • celozrnné pečivo, například náš celozrnný rohlík, ten už jen lehce namažete máslem a přidáte plátek šunky nebo sýra
  • pokud ráno spěcháte, vyzkoušejte náš rohlík se zapečeným sýrem - ten už ani nemusíte mazat (tím ušetříte ráno tak cenný čas), a přidejte jen kousek omyté papriky nebo pár cherry rajčátek
  • kvalitní jogurt (ne s náhradními sladidly) nebo ochucený tvarohový dezert a doplňte ho opět kusem tmavého pečiva od nás
  • někdy můžete ustoupit mlsnému jazýčku a dopřát své ratolesti sladkou svačinku, ideální je náš smajlík z třeného těsta s výborným džemem... přidejte mlíčko nebo pokrájené jablíčko či hrušku a téměř bezpracná svačinka je na světě!
  • prima je i salátek ze strouhané mrkve a ananasu či jablíčka doplněný opět o kousek čerstvého pečiva,třeba vita rohlík nebo cereální rohlík

V případě svačin pro školáky řekněte "ne" velmi tučným a přehnaně sladkým záležitostem, i když zmíněný smajlík nebo dobrý domácí perník občas neuškodí. Jako téměř u všeho platí: všeho s mírou. Dopřejte zkrátka svým dětem dobré a kvalitní svačinky. Jejich cévy vám v pozdějším věku poděkují :-)

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho, prosím :)

Zeptejte se na cokoliv Ozveme se vám

Jsme tu pro vás již od roku 1991

Čas utíká tak rychle, že než se nadějeme, uběhlo již 25 let našeho podnikání. Teprve s odstupem doby si uvědomuji u jakých zásadních změn jsme byli přítomni a jak nám tyto změny ovlivnily život. Prožili jsme nadšení, radost z úspěchů, ale i zklamání a také tvrdý konkurenční boj vedený ne vždy férovými prostředky. Takový už je život a já se pokusím v krátkosti se ohlédnout, vzpomínat a připomenout historii firmy.

Zobrazit celou historii

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude společnost NOPEK, a.s. IČO: 15030075, se sídlem Náměstí Pod Kaštany 727, 566 01 Vysoké Mýto zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.